Depilacja laserowa

DEPILACJA LASEROWA VECTUS - gwarancja trwałego efektu!

Vectus to medyczny laser diodowy amerykańskiej firmy PALOMAR Medical Technologies, która stworzyła pierwszą na świecie, chronioną patentem, technologię laserowego usuwania owłosienia.

Vectus gwarantuje:

 • Skuteczność
 • Krótki czas zabiegów
 • Bezpieczeństwo i komfort
 • 100% satysfakcji pacjenta

Vectus jako jedyny laser na świecie, wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel. Jest to urządzenie, które rozpoznaje indywidualne właściwości skóry i przesyła dane do systemu komputerowego w laserze. Dane te są analizowane i na ich podstawie dobierane są spersonalizowane, optymalne parametry zabiegu. Pozwala to na stosowanie najwyższej możliwej energii, zwiększając skuteczność zabiegu, bez ryzyka poparzenia. Dzięki temu zabieg jest bardzo bezpieczny.
Skintel posiada certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność.
Użyte w głowicy rozwiązanie – Advanced ContactCoolingSM, dzięki któremu skóra chłodzona jest: przed, w trakcie i po emisji światła lasera powoduje, że zabieg jest bezbolesny.
Vectus jest jednocześnie laserem najszybciej pracującym w swojej kategorii. Dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej pozwala wykonać zabieg depilacji dużych obszarów w bardzo krótkim czasie.

Cennik

ABC zabiegu

PRZYGOTOWANIE DO DEPILACJI LASEROWEJ:

Dzień przed zabiegiem (24 h przed) należy dokładnie ogolić maszynką miejsce, które zamierzamy poddać zabiegowi, by nie poparzyć skóry w trakcie wykonywania zabiegu. Przed samym zabiegiem przez ok. 2 tygodnie przed zabiegiem nie należy się opalać, skuteczność zabiegu jest mniejsza przy ciemnej skórze. Zalecamy przeprowadzanie zabiegu dopiero po ustąpieniu świeżej opalenizny. Nie należy również stosować samoopalaczy, kremów z witamina C i retinolem czy z kwasami owocowymi.

CZEGO POWINIENEM SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU URZĄDZENIEM VECTUS I ILE RAZY NALEŻY GO POWTÓRZYĆ, ABY UZYSKAĆ EFEKT GŁADKIEJ SKÓRY?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, brać gorących kąpieli.

Dla najlepszego rezultatu, w przypadku usuwania owłosienia, należy wykonać od 4 do 6 zabiegów w następujących przerwach:

 • twarz – 4 tyg,
 • ramiona – 4-6 tyg,
 • bikini – 4-6 tyg,
 • plecy – 8-10 tyg,
 • nogi – 8-10

Przebarwienie natomiast przybierze ciemniejszy odcień, po 2 – 3 tygodniach w naturalny sposób ulegnie złuszczeniu wraz z naskórkiem.

Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania odpowiednich efektów jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji danej osoby.

CZY MOŻNA POMIĘDZY ZABIEGAMI WYKONYWAĆ ZABIEGI DEPILACJI?

Pomiędzy zabiegami, a także co najmniej miesiąc przed pierwszą epilacją, nie należy wykonywać mechanicznej depilacji (np. woskiem czy depilatorem), dozwolone jest natomiast golenie tradycyjną maszynką. Wiązka lasera Vectus działa na włoski wraz z cebulkami, usuwając je zwiększymy ilość wymaganych zabiegów.

ZALECENIA PO ZABIEGOWE .

Bezpośrednio po zabiegu nie należy korzystać z sauny i solarium, należy także unikać gorących kąpieli. Niewskazane jest zażywanie leków uczulających na słońce, nagietka i dziurawca. Należy wstrzymać się od stosowania kosmetyków oraz leków złuszczający do 2 tygodni po depilacji laserowej, a także unikać toników na bazie alkoholu oraz dezodorantów bezpośrednio po zabiegu. Bardzo ważne jest, aby w przerwie miedzy zabiegami nie usuwać owłosienia mechanicznie tzn. wraz z cebulkami.(np. depilacja woskiem).

JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU ?

Przeciwwskazania:

 • świeża opalenizna
 • ciąża
 • przerwana ciągłość naskórka
 • epilepsja
 • leki, zioła fotouczulające
 • terapia retinoidami
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • łuszczyca, bielactwo
 • cukrzyca
 • bliznowce
 • aktywne infekcje skórne
 • rozrusznik serca
 • świeże zabiegi chirurgiczne

CO TO JEST VECTUS ?

VECTUS to medyczny laser diodowy firmy PALOMAR Medical Technologies przeznaczona do trwałego usuwania owłosienia.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ LASER DIODOWY VECTUS ?

Niemalże 15 lat temu firma Palomar Medical Technologies stworzyła laser diodowy, który do dziś uważany jest za złoty standard trwałego usuwania owłosienia. Od tego momentu naukowcy Palomar pracowali nad udoskonaleniem technologii lasera diodowego. W efekcie powstał Vectus , jedyny laser na świecie wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintela.

W medycznym laserze diodowym Vectus wykorzystano wiele nowatorskich rozwiązań wpływających na jego wyjątkową skuteczność, bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Skuteczność technologii została potwierdzona certyfikatem FDA.

CO WYRÓŻNIA LASER DIODOWY VECTUS ?

Laser medyczny VectuS , jako jedyne na świecie, wyposażone jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintela. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintela określa poziom melaniny i na podstawie odczytu automatycznie dobiera optymalne parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia. Dzięki temu zabieg jest efektywniejszy i bardzo bezpieczny.

Skintel posiada certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem również wpływającym na skuteczność zabiegu jest opatentowana technologia Photon RecyclingSM, która polega na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Tym samym, energia emitowana przez laser wykorzystywana jest efektywniej, a skuteczność procedury radykalnie wzrasta.

Bardzo wysoki komfort zabiegu zapewnia zastosowane w głowicy rozwiązanie Advanced Contact CoolingSM,które powoduje, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie procedury jest minimalna, a jej komfort znacznie wzrasta.

Laser diodowy Vectus jest najszybciej pracującym systemem w swojej kategorii. Dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej pozwala wykonać epilację dużych powierzchni w zaledwie kilka minut.

Wyższa skuteczność lasera diodowego Vectus w stosunku do wiodącej technologii rynkowej została potwierdzona niezależnymi badaniami klinicznymi.

JAK WYGLĄDA ZABIEG USUWANIA OWŁOSIENIA LASEREM VECTUS?

Vectus jest laserem diodowym o długości fali 810 nm. Posiada duże powinowactwo do melaniny – barwnika włosa. Światło zostaję zaabsorbowane przez barwnik, co w konsekwencji doprowadza do fototermolizy mieszka włosowego (termicznej destrukcji).

Przed zabiegiem czytnik Skintela przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Określa on poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawiane są automatycznie indywidualne parametry zabiegu. Pozwala to na wykorzystanie optymalnej energii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i wykluczeniu ryzyka poparzenia.

W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. wąsik precyzyjna mała głowica.

Głowica przykładana jest do skóry i wysyłany jest impuls światła. Głowica zakończona jest grubą warstwą szkła szafirowego, które ma właściwości chłodzące. W połączeniu z technologią chłodzenia kontaktowego zapewnia komfort pacjenta w trakcie zabiegu.

Zabieg jest bardzo szybki. Dla przykładu usunięcie owłosienia z pleców mężczyzny trwa około 3 minut!!!